>> Jak działa metoda?

Ostatnie 20 lat przyniosło w dziedzinach wiedzy o mózgu i psychologii uczenia się więcej odkryć niż cała wcześniejsza historia człowieka razem wzięta. Na tych odkryciach bazuje Metoda Colina Rose.

METODA COLINA ROSE to opracowana przez jednego z najbardziej uznanych w świecie psychologów nowa metoda nauki języków obcych. Oparta jest na najnowszych zdobyczach wiedzy o mózgu i psychologii uczenia się, w tym badaniach Rogera Sperry nad półkulowością mózgu (Nobel 1981) oraz koncepcji Inteligencji Wielorakich profesora pedagogiki Uniwersytetu Harvarda – Howarda Gardnera.

ZAPISZ SIĘ

>> Ucz się kilkakrotnie szybciej

Uczymy się najefektywniej całą powierzchnią mózgu angażując różne zmysły i kanały percepcji jednocześnie, dlatego warto łączyć bodźce wzrokowe, słuchowe z praktycznym działaniem i emocjami.

Lewa półkula uaktywnia się przy analitycznym myśleniu i zadaniach logicznych np. słowach czy liczbach, a prawa przy analizie kolorów, kształtów, dźwięków. Okazało się też, że jeżeli wykonując zadania na słowach, czyli używając lewej półkuli w tym samym czasie uaktywnimy prawą, poprzez np. muzykę lub łącząc wybór słówek z lokalizowaniem ich na schemacie – wówczas skuteczność działania półkuli dominującej wzrasta kilkakrotnie. To znaczy, że nauczymy się w tym samym czasie kilkakrotnie więcej słówek.

Kluczowe filary metody to:
9
najnowsza wiedza to PÓŁKULOWOŚCI MÓZGU, która w 1981 roku przyniosła Rogerowi Sperry nagrodę Nobla w dziedzinie psychologii;
9
badania nad preferencjami uczenia się WIZUALNEGO, SŁUCHOWEGO lub KINESTETYCZNEGO (ruchowego);
9
koncepcja INTELIGENCJI WIELORAKICH – harvardzkiego uczonego Howarda Gardnera;,
9

badania nad mechanizmami zapamiętywania i rolą POLISENSORYCZNOŚCI w uczeniu się.

>> Uczysz się wszystkimi zmysłami
Tradycyjna szkoła w dużej mierze opiera się na korzystaniu ze sztucznie wyizolowanych, pojedynczych, zmysłów, np. podczas lekcji mamy tylko słuchać lub tylko czytać. Jednak od urodzenia – a nawet wcześniej – cały nasz kontakt z rzeczywistością jest WIELOZMYSŁOWY.

Nieustannie wieloma kanałami dochodzą do nas bodźce i informacje wzrokowe, słuchowe, zapachowe, dotykowe itp. Na tej podstawie mózg wyciąga wnioski i buduje sobie obraz rzeczywistości. Metoda angażuje wszystkie zmysły jednocześnie. Nauka jest  szybka, bezstresowa i przychodzi z łatwością – tak w naturalny sposób mózg przyswaja informacje. Tak właśnie nauczyliśmy się własnego języka jako dzieci. Podobnie uczymy się języka obcego za granicą, kiedy musimy „w akcji” szybko nauczyć się komunikacji.

>> Inteligencje wielorakie

W jaki sposób Ty uczysz się nałatwiej?

Metoda Colina Rose jest powrotem, naturalnego dla mózgu, sposobu dostarczania informacji wieloma kanałami. Aktywności wszystkich zmysłów – i emocji – wymaga nasza specjalnie opracowana platforma e-learningowa, a także niekonwencjonalne zajęcia z Trenerem Językowym.

Nauka jest przyjazna dla mózgu, ponieważ:
N
Angażujemy wszystkie zmysły w tym samym czasie,
N
Wspieramy synergię prawej i lewej półkuli mózgowej,
N
Nauka odbywa się w formie gier i zabaw oraz w ruchu, tak jak dziecko uczące się pierwszego języka,
N
Stosujemy strategie odpowiadające różnym stylom uczenia się, dostosowane do indywidualnych predyspozycji ucznia,
Uczysz się najłatwiej i najszybciej, kiedy korzystasz ze swojego najsilniejszego typu inteligencji – według Howarda Gardnera z Uniwersytetu Harvarda ważne jest nie tyle, czy jesteś inteligentny, ile W JAKIEJ FORMIE NAJBARDZIEJ.
Poniższy test pomoże Ci ustalić Twój dominujący typ lub typy inteligencji. To Twój osobisty klucz do szybkiego uczenia się.